Ana Sayfa Kangal Köpekleri Kangal Eğitimi Kangal İleri Eğitimleri

Kangal İleri Eğitimleri

8 dakika önce
0
0
201

Kangal ileri eğitimleri , Bu eğitimde emirlere itaat etmek yerine, biraz daha ileri gidilerek, kayıp arama-kurtarma, silah sesine yönelme, akarsudan karşıya geçme vs. gibi durumlarda yapılması gerekenler verilir.

15-18 aylık köpeklerin eğitimi : Bu dönemde köpekler, ileride yönelecekleri alanlara göre eğitim alırlar. Kangal köpeklerinin öğrenme yetileri, diğer ırklara göre daha üstündür. Bu da onları, diğer ırklara göre daha üstün kılar. Kangal köpekleri herhangi bir eğitim almadan, içgüdüsel olarak, koyun sürülerini güdebilirler. Kendi sorumlulukları altındakileri en iyi şekilde korurlar. Kangallara sahip oldukları fiziksel ve zihinsel özelliklerden dolayı bekçilik,koruma,devriye vb. görevler verilir. Kangal ileri eğitimleri rahatlıkla alabilecek bir ırktır.

Koruma ve bekçi köpeği eğitimi : Bu köpekelrin görevi, bir alanı veya bir binayı korumaktır.Koruma ve bekçi köpekleriyle yalnızca bir kişi ilgilenmeli ve başkalarıyla arkadaşlık kurmaları önlenmelidir. Bu kişi haricinde, sorumlu olduğu bölgeye giren yabancılara karşı, şiddetle tepki gösterecek şekilde eğitilmelidirler. Bu köpekler asla cezalandırılmamalıdır. Köpek koruyacağı alanı birkaç kez bekçisiyle beraber turlamalıdır. Köpeğin besin ihtiyaçları da bu çevrede giderilmelidir. Kulübesi de, koruyacağı yerin yakınlarında olmalıdır. Koruma ve bekçi köpeklerinin egzersizleri, günlük olarak, aksatılmadan yapılmalıdır. Sivas kangal yavrusu eğitim için ideal bir ırktır. Kangal ileri eğitimleri rahatlıkla alabilecek bir ırktır.

Devriye Köpeği Eğitimi : Bu eğitim, koruma ve bekçilik eğitimi almış köpeklere verilebilir.Bu görev genel olarak askeri, polis, cezaevi ve fabrika gibi alanlarda uygulanır. Bu gibi yerlerde bekçiler. köpekler ile birlikte devriyeye çıkarlar. Kangal ileri eğitimleri rahatlıkla alabilecek bir ırktır.

Bu köpekler, toplu şekilde eğitim gördüğünden, diğer köpekleri ve eğitmenleri yakından tanırlar. Bu köpekler için eğitim gruplarındaki insanlar hariç herkes yabancıdır. Başka bir deyişle düşmandır. Bu nedenle onların kokularını tanırlar ve bölgede yabancı bir koku aldıkları zaman hemen bekçileri uyarırlar. Devriye görevi bölgenin taşıdığı özelliğe göre gündüz ve gece devamlı olarak yürütülür. Devriye görevi yapacak olan köpeklere, devriye gezecekleri alan iyice tanıtılır, gezdirilir. Köpeklerin alanları değiştirilmez. Bir köpeğe daima aynı alanda görev verilmelidir. Her köpeğe farklı alanlarda görev verilmelidir. Devriye köpeği eğitilirken, bölgeye yabancılar sokulur. Eğitmenler eşliğindeki köpeklerin bu yabancıların kokusunu alması ve eğitmene haber vermesi beklenir. Bu uygulama, devriye gezilen alanın her köşesinde ayrı ayrı uygulanmalıdır ki, köpek o alana giren yabancılara karşı bekçileri uyarmak için şartlansın. Uygulamalar hem gündüz hem gece yapılmalıdır. Kangal ileri eğitimleri rahatlıkla alabilecek bir ırktır.

Keşif köpeği eğitimi : Bu eğitimde amaç, yasak bölgeye girmesi muhtemel yabancıları, elimizde hiçbir ipucu olmadan bulmaya çalışmaktır.Bu köpekler yalnızca eğitimcisini ve birlikte keşif yaptığı köpeklerin eğitimcilerini tanır. Onlar dışında herkes, hatta her canlı onlar için yabancıdır. Eğitime rüzgar, arazi şartları, hava şartları vb. faktörler göz önüne alınarak başlanmalıdır. Kokunun erişemeyeceği kör noktalar da tespit edilmeli, bu noktalara eğitmenler tarafından özellikle değinilmedilir. Bu bilgiler dikkate alınmadan yapılan keşif eğitimleri başarıya ulaşamaz. Eğitimler günde dört saat yapılabilir. Keşif köpeklerine arama-kurtarma çalışmalarında görev verilir.

Kangal köpekleri, aynı süre eğitim gören köpekler arasında, anlama kabiliyeti en yüksek olan tür olarak öne çıkar. Zekası, onu diğer köpeklerden ayıran en önemli özelliğidir. Kangal ileri eğitimleri rahatlıkla alabilecek bir ırktır.

 • Dişi Kangallar 2019

  Dişi Kangallar 2019 İstanbul Kangal Çiftliğidir. İstanbul bölgesinde size en kaliteli kang…
 • Erkek Kangallar 2019

  Erkek Kangallar 2019 İzmir Kangal Çiftliğidir. İzmit bölgesinde size en kaliteli kangal ya…
 • SATILIK KANGAL FİYATLARI

  Erkek Kangallar Bursa Kangal Çiftliğidir. Bursa bölgesinde size en kaliteli kangal yavrula…
Daha Fazla
 • Dişi Kangallar 2019

  Dişi Kangallar 2019 İstanbul Kangal Çiftliğidir. İstanbul bölgesinde size en kaliteli kang…
 • Erkek Kangallar 2019

  Erkek Kangallar 2019 İzmir Kangal Çiftliğidir. İzmit bölgesinde size en kaliteli kangal ya…
 • SATILIK KANGAL FİYATLARI

  Erkek Kangallar Bursa Kangal Çiftliğidir. Bursa bölgesinde size en kaliteli kangal yavrula…
Daha Fazla kangalyavrusu58
Daha Fazla Kangal Eğitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Dişi Kangallar 2019

Dişi Kangallar 2019 İstanbul Kangal Çiftliğidir. İstanbul bölgesinde size en kaliteli kang…